Technologie Fi’zi:k

WingFlex

WingFlex

WingFlex je jedno z našich posledních vylepšení, které jezdci přináší komfort, zdravotní a výkonnostní přínos. Sedla Arione nabízejí přizpůsobení jezdci, více poloh posezu, vyšší komfort i lepší aerodynamické vlastnosti.

Speciální tvarování umožní jezdci přirozeně najít vhodný posez a eliminuje běžné obtíže, kdy sedlo je pro jezdce příliš úzké, široké, krátké či dlouhé. Sedlo se přiupůsobí tvaru hýždí i šíři pánve.

Wingflex

TwingFlex

Složitá vícesměrová kombinace karbonových a kevlarových vláken v těle sedla poskytuje dostatečnou pevnost i komfort. Sedlo pruží až do jistého limitu, který je daný nástupem účinku vnější tužší skořepiny. Sedlo tak pruží, ale neprohýbá se.

Sedlo díky své konstrukci lépe roznáší váhu na hýždě a chrání tak tkáně svalů, nervů i žil.

 

Thigh Glides

Thigh Glides

Povrch sedla je složen ze dvou odlišných materiálů. Horní materiál má vysoký koeficient tření, takže poskytuje jistotu posezu, zatímco materiál po stranách v místě kontaktu sedla a stehen je kluzký.

Horní vrstvu vyrábíme z jemné syntetické kůže či gumy. Materiál je velice odolný a jeho vlastnosti nedegradují při zvlhnutí.

I.C.S.

I.C.S.

Integrated Clip System - unikátní úchyt na připojení sedlového paku či blikajícího světla, jeden klip pro všechna sedla této značky. Snadno se připojuje i odpojuje, kompatibilní s libovolným náklonem sedla.

Bar Gel

Bar Gel

Gel dokáže výborně roznášet tlak, což přináší jednoznačnou výhodu. Tvarová paměť materiálu umožní lepší cirkulaci krve v dlani a tak není třeba často měnit polohu ruky. Zároveň vrstva tlumí otřesy, proto snižuje celkovou únavu rukou.

Carbon Braided

Carbon Braided

Technologie Carbon Braided umožňuje vyrobit ližinu ve tvaru „pleteného karbonového rukávu“. Jednosměrně uložená karbonová vlákna jsou vložena do 3-D pleteniny vláken ve tvaru trubky. Ližina se může rozpínat a zkracovat při zachování vysokého stupně odolnosti.
Pletenina Carbon Braided má vyšší pevnost než karbonová pletenina a zároveň je výrazně lehčí.

K:IUM

Carbon Braided

Novinka značky fi’zi:k mezi materiály určené pro výrobu ližin, která je lehčí a odolnější než titanium. Jedná se o slitinu hliníku s vysokým obsahem křemíku a chromu, které podobně jako titan nebo karbon, nabízejí vysoký stupeň pevnosti v poměru k váze a zároveň i 8% snížení váhy. Chromová složka dále zvyšuje odolnost proti korozi.