Technologie Bell

GPS

GPS (Geared Positioning System)

Důmyslný ergonomický upínací systém, který je použit u vyšších modelů přileb. Tvoří jej čelenka obepínající 3/4 hlavy, která neomezuje odvětrání. Nastavení čelenky provedete zatlačením a otočením kolečka, které se nachází na zátylku. Napětí zvýšíte otočením kolečka po směru hodinových ručiček. V opačném směru upínací systém povolíte.

ErgoDial

ErgoDial

Tento upínací systém je použit u přileb Bell určených pro rekreační jízdu, které jsou nabízeny v univerzální velikosti. Úzká nastavitelná čelenka obepíná celou hlavu a usnadňuje nejen seřízení, ale i samotný výběr přilby. Jejím stažením lze snadno dosáhnout přesného a stabilního uchycení přilby na různých tvarech hlavy. Pouhým stlačením svorek a jejich posunutím po ozubeném pásku směrem k sobě nastavíte napětí upínacího systému. Napětí povolíte stlačením svorek a jejich posunutím směrem od sebe.

Fusion In-mold

Fusion In-mold

Technologie přímého vstřikování pěnového EPS polystyrenu do skořepiny a výztuh uzavřených ve formě. Touto cestou se dosáhne velmi pevného, odolného a kompaktního celku.

In-mold Bottom Wrap

In-mold Bottom Wrap

Spodní skořepina je také vyráběna technologií In-mold, díky níž je zvýšen stupeň pevnosti, odolnosti a jejího estetického působení. Skořepina ve spodní části přilby zakrývá polystyren, který je tak méně odolný proti poškození.

Internal Reinforcement

Internal Reinforcement

Vnitřní kompozitová kostra zpevňující přilbu (podobně jako armatura zpevňuje beton). Používá se kvůli maximálnímu odvětrání a minimalizaci materiálu.

Blade

Blade

Štítek, který lze díky patentovanému vnitřnímu uchycení snadno a rychle připnout či odepnout. V případě potřeby lze otvory u některých přileb zakrýt plastovými ucpávkami s logem Bell.

Metropolis - zrcátko

Metropolis - zrcátko

Zvyšuje pohodlí a bezpečnost při jízdě.

Metropolis - pláštěnka

Metropolis - pláštěnka

Z nepromokavého materiálu, prodyšná. Vhodná i jako doplněk k zimnímu setu (klapky na uši, ucpávky ventilačních otvorů).

Channeled Ventilation

S peciálně navržené větrací tunely na vnitřní straně přilby přivádějí chladný vzduch přední částí, vedou jej přes hlavu a odvádějí teplý vzduch ven zadními otvory.

Cam-lock

Snadno ovladatelné plastové průchodky spojující přední a zadní upevňovací řemínky. Ke všem modelům přileb Bell lze dokoupit náhradní vycpávky, štítky, upínací systémy i další náhradní díly a příslušenství.